top of page

Štefan Habulinec / La Pharmacienne / 2024

absinthe-cz.com

Verze: Verte
Typ: destilát
Šarže: 22. 4. 2024

Barva
9 /10

Komentář:
Světle zlatavě nazelenalá. Možná až moc světlá, ale na druhou stranu jde o ojedinělou barvu, která není u absintu tak běžná.

Louche
9 /10

Komentář:
Louche se objevuje kombinací odspodu a tvorby uvnitř celého rezervoáru, rychle se ale tvoří olejová vrstva na povrchu... a stejně rychle mizí. Finální zákal je dostatečně hutný (byť by ještě krapet snesl) a připravený nápoj navíc získal velice líbivý šedo-opalinový nádech.
Poznámka k barvě:
Šedivě okrově opalinové polotučné mléko.

Aroma
18 /20

Komentář:
Aroma je koncert! Italský vliv je silně patrný. ;) Levandulově svěží, jemný pelyněk, neinvazivně květinkové... s nádechem medicínských bylinek - kdo zná Reduktan, tak ví. Navíc super intenzita! Jakmile se do sklenky začala kapat voda, aroma se rozlezlo po místnosti jak Cyklon B ve sprše. Hmmm, příjemné! Anýz není překvapivě prakticky vůbec cítit a kdyby byl pelyněk o něco silnější, šlo by skóre taky nahoru. I tak jde ale o převelice voňavou záležitost.

Hutnost
10 /10

Komentář:
Plný počet!

Chuť
18 /20

Komentář:
Fíha! Vůbec první zásah v dutině ústní je překvapivě pelyněk. Který je ale velice rychle převálcován silně kousavým fenyklem. V začínajícím dojezdu se objevuje v celé krása paleta z aromatu, načež závěr dojezdu je ve jménu levandulového sametu. A že je to pane dloůůůůhý dojezd! Long drink jak se patří. Druhý doušek není třeba dát několik minut. Držák! Druhý doušek začíná opět pelyňkem a už o něco slabším fenyklem. Nyní detekuji i vyšší sladkost. V nájezdu jsou klasické absintové bylinky, zatímco v dojezdu neortodoxní medicínská sametovost v příjemném levandulovém hávu. A opět extrémně dlouhý ocas manifestující jižanskou květinkovost. Velice komplexní pití! Nejde rozhodně o nic jednoduchého. Třetí doušek - ještě sametovější než ty dva předchozí. Škoda toho nakonec přeci jen slabšího komba pelyněk-anýz. Ale v tomto případě to zase tak moc nevadí. Ostatní svěží atributy jsou natolik zábavné, že se na každý další doušek těším jak malé dítě.

Celkový dojem
9 /10

Komentář:
Pamatuji na prototypové šarže, které byly mnohem více kořenější až kousavější, čehož absence není vůbec na škodu, ba naopak. Jde zároveň o naprosto (diametrálně!) odlišný absint, měl-li bych porovnat první tvorbu, tedy La Traditionnele. A to do té míry, že bych ani netipnul stejného tvůrce. Pije se to samo a jde bezkonkurenčně mezi nejlepší české absinty!

Celkové skóre na základě hodnocení: 90.3 %

habu.png
bottom of page