top of page
slavie-1177.jpg

Le Traditionnel
 

Tradiční, ale v žádném případě obyčejný."


Při tvorbě tohoto absinthu bylo hlavním cílem vystihnout ducha doby a ztvárnit verte absinthe ve své nejpřirozenější a pro nás zatím nejpřitažlivější formě. Lhali bychom, kdybychom tvrdili, že při vývoji „Tradicionelky“ jsme se neinspirovali dobovými postupy a konkrétními recepty, nicméně nebylo nikdy naším cílem vytvářet zde iluzi staletého nápoje. „Tradiční“ v názvu se odkazuje zejména na složení receptu, ve kterém nenajdete žádné exotické koření či květy ze vzdálených koutů světa. Za to Vás ale jistě překvapí důrazem na kvalitu zpracování a opravdu pečlivou selekci použitých bylin. V tom je jeho největší kouzlo.

Nechte se unášet jeho podmanivým aroma pelyňku, kořenitými tóny yzopu a hutnou chutí egyptského anýzu a sladkého fenyklu.

Šarže 2022:
Ve spolupráci s Landcraft spirits s.r.o.

V roce 2021 jsme narazili na dva palírníky z lihovaru LANDCRAFT, přesněji Ondru a Petra, kteří se nebáli nabídnout pomocnou ruku, zapůjčili kotle, zázemí a umožnili nám v roce 2022 vyrobit první šarži tohoto absinthe.

Šarže 2023:

Ve spolupráci s Garage22, s.r.o.

Pro letošní šarži naší „Tradicionelky“ jsme se spolčili se zkušenými ginovarníky z lihovaru Garage22, kteří se nám nebáli zapůjčit své vybavení a my tak můžeme pokračovat v naší produkci.

le ex
DSC_0897.jpg

L'Exaltée

 

„Reprezentuje to nejlepší z mých destilatérských a likérnických dovedností."

 

Myšlenka na výrobu tohoto absinthe existovala už v raných počátcích naší tvorby. Prvními inspiracemi pro sestavení tohoto receptu se stalo ochutnání dvou vintage vzorků – původního Edouard Pernod absinthe a na něj navazujícího Pernod SA z roku 1915 od sběratele Wolfganga Klotze. Pro oba vzorky bylo charakteristické opojné aroma vyzrálé vínovice v kombinaci s velmi hutným marcipánovým tělem. Právě spojení vínovice a bylin typických pro absinthe se stalo základem pro vznik našeho L’Exaltee, vznešeného absinthu s kvalitní ovocnou bází, s použitím pelyňku z Pontalier a s využitím kontroverzní barvicí techniky. Tento spirit odkazuje na blaženou zkušenost s Pernody a připomíná onen nevšední zážitek.

bottom of page