top of page
slavie-1177.jpg

Le Traditionnel
 

Tradiční, ale v žádném případě obyčejný.


Při tvorbě tohoto absinthu bylo hlavním cílem vystihnout ducha doby a ztvárnit verte absinthe ve své nejpřirozenější a pro nás zatím nejpřitažlivější formě. Lhali bychom, kdybychom tvrdili, že při vývoji „Tradicionelky“ jsme se neinspirovali dobovými postupy a konkrétními recepty, nicméně nebylo nikdy naším cílem vytvářet zde iluzi staletého nápoje. „Tradiční“ v názvu se odkazuje zejména na složení receptu, ve kterém nenajdete žádné exotické koření či květy ze vzdálených koutů světa. Za to Vás ale jistě překvapí důrazem na kvalitu zpracování a opravdu pečlivou selekci použitých bylin. V tom je jeho největší kouzlo.

Nechte se unášet jeho podmanivým aroma pelyňku, kořenitými tóny yzopu a hutnou chutí egyptského anýzu a sladkého fenyklu.

Šarže 2022:
Ve spolupráci s Landcraft spirits s.r.o.

V roce 2021 jsme narazili na dva palírníky z lihovaru LANDCRAFT, přesněji Ondru a Petra, kteří se nebáli nabídnout pomocnou ruku, zapůjčili kotle, zázemí a umožnili nám v roce 2022 vyrobit první šarži tohoto absinthe.

Šarže 2023:

Ve spolupráci s Garage22, s.r.o.

Pro letošní šarži naší „Tradicionelky“ jsme se spolčili se zkušenými ginovarníky z lihovaru Garage22, kteří se nám nebáli zapůjčit své vybavení a my tak můžeme pokračovat v naší produkci.

farmacka
DSC_8482.jpg

La Pharmacienne
 

Exotický, provokativní a podmanivě aromatický, i tak by se dal charakterizovat La Pharmacienne.


Absinthový svět již dávno žije pouze minulostí a jeho milovníci se povětšinou utápějí pouze představami o původních absinthech. Naše neutuchající vášeň pro hledání nových chutí a vůní nás dovedla až na pokraj šílenství v touze po novém, tradicemi nesvázaném spiritu.

 

Zcela stěžejní inspirací pro tento nový destilát je Farmacie. Jedná se o absinthe, který se inspiroval ve složení nepřeberným množstvím léčivých bylin, lékárenských tinktur, likérů, krásných farmaceutek a je připraven ve spolupráci s Farmaceutickou fakultou Univerzity Karlovy, která pro jeho tvorbu poskytla byliny ze své Zahrady léčivých rostlin. Tyto byliny, původně určené pro výzkum obsahových látek, jsou charakteristické zejména svou nebývalou kvalitou a dodávají tomuto spiritu neobyčejný charakter.

Není překvapením, že vám proto přinášíme jedinečný, ve složení exotický absinthe s velice podmanivým aroma připomínajícím lipový med, liliové květy a komplexní, mírně štiplavou kořenitou chutí, která se vrství v několika úrovních.


V jeho složení však stále naleznete poctivý Pontarlier pelyněk, egyptský anýz, florentský fenykl, ale také kubébový pepř a nepřeberné množství dalších mnohem tajemnějších bylin a koření.

DSC_0897.jpg
exalte

L'Exaltée

 

Reprezentuje to nejlepší z mých destilatérských a likérnických dovedností.

 

Myšlenka na výrobu tohoto absinthe existovala už v raných počátcích naší tvorby. Prvními inspiracemi pro sestavení tohoto receptu se stalo ochutnání dvou vintage vzorků – původního Edouard Pernod absinthe a na něj navazujícího Pernod SA z roku 1915 od sběratele Wolfganga Klotze. Pro oba vzorky bylo charakteristické opojné aroma vyzrálé vínovice v kombinaci s velmi hutným marcipánovým tělem. Právě spojení vínovice a bylin typických pro absinthe se stalo základem pro vznik našeho L’Exaltee, vznešeného absinthu s kvalitní ovocnou bází, s použitím pelyňku z Pontalier a s využitím kontroverzní barvicí techniky. Tento spirit odkazuje na blaženou zkušenost s Pernody a připomíná onen nevšední zážitek.

bottom of page